Met Digisterker de E-overheid de baas
De cursus ‘Werken met de DigID’ behandelt de e-overheid in brede zin, zowel de gemeentelijke als de landelijke overheidsdienstverlening zoals o.a. de belastingdienst.
De cursus is ingedeeld in modules en gaat bijvoorbeeld over
-
-
- Het aanvragen en gebruiken van DigiD;
- Het zoeken en vinden van informatie op overheidswebsites;
- Het aanvragen van bijvoorbeeld een toeslag of het (digitaal) maken van een afspraak; De cursus gaat niét over de wettelijke regels van bijvoorbeeld de toeslagen of belastingen.
- Het gebruiken van persoonlijke omgevingen van overheidsorganisatie (zoals Mijn toeslagen, werk.nl en MijnOverheid);
- Het gebruik van Regelhulp.
- Het gebruik van de website www.nuenenhelpt.nl
-
Voor het aanvragen en gebruiken van DigiD kan binnen de cursus eerst veilig gebruik gemaakt worden van de oefenomgeving ‘Oefenen met DigiD’.
Aantal lessen: 4 x 1,5 uur
Kosten:
Dankzij bijdragen van Gemeente Nuenen, Bibliotheek Dommeldal en SeniorWeb Nuenen kan de cursus dit jaar aan inwoners van Nuenen gratis aangeboden worden.